מסנני מוצרים מסנני מוצרים

מסלולי שייט לדרום אמריקה

קרוז לדרום אמריקה – חוויה מהסרטים

שייט לדרום אמריקה הוא דרך נהדרת לגלות את אחת היבשות המרתקות בתבל, אשר פנים רבות לה. לפעמים כאשר אנשים מדברים על "דרום אמריקה" הם מדמיינים אזור גדול אחד, אבל למעשה כל מדינה ואפילו כל מחוז מהווה עולם בפני עצמו עם תרבות, היסטוריה, מנהגים ומאכלים מקוריים. לכן קרוז לדרום אמריקה הוא חוויה מיוחדת שבה נהנים מפינוק, שלווה ורוגע, וגם ממפגשים מסעירים עם הנופים היפים בתבל ועם מקומות שאין כדוגמתם בעולם.

כמה מילים על דרום אמריקה

אם אתם בודקים מסלולי שייט לדרום אמריקה כדאי שתדעו דבר או שניים על היבשת המופלאה הזו. מבחינה גודלה, היא הרביעית מבין היבשות – כלומר קטנה יותר מאמריקה הצפונית של קנדה וארה"ב. ואולם, היבשת "הקטנה" הזאת משתרעת על פני כ- 18 מיליון קילומטרים רבועים, ויותר מכך – בהשוואה ליבשות אחרות היא עליזה, צבעונית, תוססת ומלאת הפתעות. יש הנוהגים לחלק את היבשת הזאת לשלושה חלקים כלליים. החלק הראשון שאליו יוצאים לרוב קרוזים לדרום אמריקה הוא החרוט הדרומי, המורכב מברזיל, אורוגוואי, צ'ילה וארגנטינה. קצת צפונה משם כבר מגיעים אל המדינות האנדיות, כלומר אלו שרכס הרי האנדים עובר בתוכן – אקוודור, בוליביה ופרו. אמנם שוליו של הרכס האדיר עוברים גם בארצות אחרות, אך אלו הן העיקריות ובהחלט ניכרת בהן תרבות של שוכני הרים. לבסוף, החלק הצפוני ביותר של דרום אמריקה מורכב מהארצות הקריביות, כלומר אלו שיש להן חופים של הים הקריבי, כמו ונצואלה, קולומביה, וגינאה הצרפתית.

הגיאוגרפיה יוצאת הדופן של יבשת זו, המתחילה בנהר האמזונס שבברזיל, דרך מדבר האטקמה שבצ'ילה, ועד לארץ האש, רכס האנדים ויערות העד – יוצרת חזיונות מרהיבים ביופיים של טבע פראי, שאינם נשכחים לעולם. בד בבד, היבשת מצטיינת בצמחייה מגוונת במיוחד וגם בבעלי חיים ייחודיים, החל בדובי נמלים, למות ואלפקות, ועד לדגי פיראניה, עצלנאים, פומה, קפיברה ויגואר.

עם מי יוצאים לשייט לדרום אמריקה?

שייט לדרום אמריקה מוצע על ידי מספר חברות בינלאומיות שמוציאות קרוזים לכל העולם. חברת קרוז סנטר מכירה אותן היטב ועובדת עימן בשיתוף פעולה כך שביכולתה לספק את המענה האיכותי והמקצועי ביותר. שנים רבות של מומחיות בתחום ומענה מקצועי ללקוחות מגוונים, מאפשרים לחברה להתאים לכל אחד ואחת קרוז לדרום אמריקה שתפור בדיוק להם – בין אם מדובר בזוג, במשפחה, בקבוצת חברים או באדם יחיד. אכן, ההיצע הנרחב של מסלולי שייט לדרום אמריקה, והחברות השונות שמציעות קרוזים, מחייב לבצע בחירה נכונה, מושכלת ומותאמת בהתאם להגדרות התקציב, העדפות אישיות ופרמטרים נוספים. הצוות של קרוז סנטר עומד לרשותכם וישמח לייעץ, לכוון ולתת מידע רב ערך, בין אם על מתקני הספינה, סוג החדרים, האטרקציות שממתינות לכם בכל מסלול שייט, והתאמה להעדפות האישיות. כל זאת לאור שאיפה אחת – שתיהנו מחופשה חלומית כי היא מגיעה לכם.

מתכוננים לשייט...

מטבע הדברים, לפי שעולים על קרוזים לדרום אמריקה יש הרבה מאוד התרגשות ולפעמים מתלבטים מה כדאי לקחת ומה להכין. הצוות של קרוז סנטר ישמח לסייע בכל שאלה הקשורה לנושא, וכמו כן כדאי להמשיך ולקרוא כמה טיפים חשובים. ראשית, יש לשים לב לעונת השנה השוררת באזור המסוים אליו לוקח אתכם שייט לדרום אמריקה. כמובן שתכנון מסלולי שייט לדרום אמריקה לוקח בחשבון את עונות השנה, על מנת שתיהנו ממזג אוויר נאה ונעים ככל האפשר. יחד עם זאת, כדאי לבדוק את הטמפרטורות הצפויות במהלך הקרוז. מכאן ייגזרו בין היתר הבגדים שתרצו לקחת עימכם, בין אם קצרים ואווריריים, עבים וחמים וכדומה.

מצד שני, יש לזכור שאתם יוצאים אל קרוז לדרום אמריקה על גבי אוניית פאר מפנקת, ושהשייט נמשך בדרך כלל בין עשרה ימים לשבועיים. מדובר בזמן מוגבל בלבד ובתנאים נוחים מאוד כך שלא צריך להיות לחוצים ולקחת יותר מדי בגדים. באופן כללי, מומלץ שיהיו לכם בגדים נוחים ויפים לטיולים בנקודות העצירה, בגד ים בשביל להתרחץ בבריכת הספינה או באחד מחופי העגינה שלה, ובגדים לשינה. מעבר לכך יש כמה פריטים בסיסיים שצריכים להיות עימכם – הדרכון, אשרות כניסה במידת הצורך, תעודת הזהות והטלפון הנייד שלכם. את הפריטים החיוניים כדאי לשמור בתיק אישי שאיתו עוברים בין הטיסות, וכדאי שיהיה בו גם ספר להעברת הזמן בטיסה, תרופות שאתם נוטלים ופריטים דומים.

עוד נקודה שחשוב לשים לב אליה היא הכרת המסלול ונקודות העגינה של קרוזים בדרום אמריקה. כאשר תפנו אלינו ותבחרו את ההפלגה המתאימה לכם, נספר על הטיולים והסיורים שאליהם ניתן (לא חובה) לצאת בכל נקודה ונקודה. כמעט תמיד הספינה תעגון בנקודה מעניינת במיוחד המציעה אטרקציות ייחודיות, בין אם מדובר בנופים קסומים, שווקים צבעוניים, ערים יפהפיות וכדומה. חשוב להכיר את המסלול ולהבין אם יש סיורים שתרצו להצטרף אליהם, למשל בתערוכות, גלריות, מוזיאונים, אתרים היסטוריים, או טיולים רגליים למיניהם.

קצת על ארגנטינה

כאמור, שייט לדרום אמריקה עשוי לעבור במדינות שונות, אשר כל אחת מהן שונה לחלוטין מחברתה. כך לדוגמא, קצב החיים התוסס של ברזיל שונים למדי מהתרבות היותר מעודנת ומאופקת של ארגנטינה וצ'ילה. בתוך כך, יש הבדלים גדולים בין ערים כמו בואנוס איירס, סנטיאגו או מונטווידאו, אשר לכל אחת מהן קסם מיוחד ואטרקציות מרגשות משלה. מכיוון שקצרה היריעה מלתאר את כל המקומות שאליהם אפשר להגיע במהלך קרוז לדרום אמריקה, נספר לכם קצת על ארגנטינה – אחת המדינות החשובות והמובילות ביבשת, שמעיר הבירה שלה יוצאים חלק מהקרוזים.

אם כן, ארגנטינה מהווה חלק מהחרוט הדרומי של היבשת עם חופים באוקיינוס האטלנטי והיא גובלת במדינות שונות כולל ברזיל וצ'ילה. במפגש הגבולות בין שלושת המדינות הגדולות האלו שוכן אחד מפלאי התבל היפים ביותר בעולם – מפלי האיגואסו. מפלים מרשימים כמו אלו לא רואים כל יום, ולרוב גם לא במהלך חיים שלמים. הם נופלים מגובה רב בשצף קצף אל בריכות גדולות שבהן משתקפות קשתות קסומות בהתאם לזווית השמש.

מבחינה גיאוגרפית, למרות שארגנטינה לא נמנית על הארצות האנדיות, רכס האנדים אכן מגיע אליה ויוצר מראות מרהיבים של פסגות נישאות, המגיעות עד לגובה של כשבעה קילומטרים. המדינה גם בורכה בנהרות גדולים אשר הידועים שבהם הינם נהר אורוגוואי ונהר פרמה עם אזורים מרהיבים ופוריים ביניהם, ובנוסף היא מורכבת מפטגוניה הגבוהה והקרירה שבחלקה הדרומי, ומאזור הפמפס המישורי והפורה הממלא את מרכז המדינה.

מבחינה תרבותית הארגנטינאים מגוונים מאוד, החל בקבוצה אינטלקטואלית מרשימה שהוציאה לעולם אמנים וסופרים ידועים, ועד לאנשי הכפרים שהינם חקלאים ובוקרים בכל רמ"ח אבריהם. על ההבדלים האלו מגשרים הדברים שכל אחד בארגנטינה אוהב, כמו השוקולדים האיכותיים ששמם יצא למרחוק והכדורגל שמהווה את נשמת אפה של המדינה. בוודאי שמעתם על כוכבי כדורגל כמי מסי ומראדונה, וגם הארגנטינאים בהחלט עסוקים בביצועי הנבחרת הלאומית, הקבוצות המקומיות והכוכבים שמשחקים בקבוצות המובילות באירופה. המרכז הספורטיבי וגם הפוליטי, המסחרי והכלכלי של המדינה היא כמובן עיר הבירה, בואנוס איירס – ממנה יוצאים כאמור לא מעט קרוזים לדרום אמריקה. ביקור בעיר הזאת הוא חוויה של ממש במטרופולין ענקית המשלבת בין ישן לחדש בערבוביה ססגונית, ועם אתרים מרהיבים כמו פוארטו מאדרו ושכונת לה בוקה המרתקת.

המעוניינים לקבל פרטים נוספים על שייט לדרום אמריקה והמסלולים השונים, מוזמנים לפנות אלינו לקבלת ייעוץ והתאמה אישית.

דרום אמריקה מבואנוס איירס
Norwegian Sun
ימי הפלגה: 14 ימים
ארגנטינה, אורוגוואיי וברזיל
Celebrity Eclipse
ימי הפלגה: 11 ימים
ארגנטינה וברזיל
Celebrity Eclipse
ימי הפלגה: 10 ימים
חוגגים את השנה החדשה
Norwegian Star
ימי הפלגה: 14 ימים